Blog > Komentarze do wpisu
robótki

    Na początek przypomnienie: spotkanie już jutro od 14, tym razem bez ograniczeń. Będę co najmniej do ok.22,bo o tej godzinie  odbieram   na dworcu dziecko, więc kto ma czas zapraszam!

A teraz robótkowe nowości:

 letnia  tunika z bawełny:

Oryginał to "Wavy lace tunic" do obejrzenia na ravelry o tu.

Robiłam z Virginii Aniluxu z zapasów, na drutach 3mm ażur i 2,25mm ścieg gładki. Rozmiar s, poszło ok. 40 dag. Wzór nie nudny, bo  ażurek jest dwustronny. Rękawy wszywane, ramiona zszywane ściegiem dziewiarskim, co przyszło mi z niemałym trudem. Ale to już za mną i w końcu tunika gotowa. To nie pierwsza robótka z tej bawełny, poprzednio narzekałam, bo włóczka przy robieniu rozwarstwiała się, teraz robiłam na ostrych drutach Hiya-hiya i tego problemu nie miałam, a tak przy okazji to najlepsze druty, jakie miałam w łapkach.

Z gotowych robótkowych rzeczy mam jeszcze to:

w jedynym słusznym wzorze w miśki

Uszyłam pokrowiec na nowy telefon  z materiału w miski

i jeszcze to:

haft własnoręczny, materiał w miśki

W końcu wyszyty monogram znalazł zastosowanie. Portmonetka gotowa, ale jeszcze nie uwieczniona aparatem.

i jeszcze to:

frywolitka

Jedyna  frywolitkowa rzecz zrobiona przeze mnie ( moja jest ta zielona, czarna  była kupiona w celu skopiowania). Niby drobiazg, a jak cieszy!. Zaczynałam już wątpić, czy kiedykolwiek uda mi się coś frywolitkowego skończyć.

piątek, 17 maja 2013, cicha1

Polecane wpisy

  • poczytajki czytadełka

    Uzupełniając czytelniczy miniony rok: 12.Nassim Nicholas Taleb - "Antykruchość. O rzeczach, którym służą wstrząsy"- tytuł w zasadzie mówi wszystko, ale warto pr

  • poczytajki czytadełka

    Miał być koniec, ale zaczęłam na tym blogu rok książkowy, więc przynajmniej ten temat będę tu kontynuować 3.Julia Alvarez - "Czas motyli"- sfabularyzowana opowi

  • czyżby koniec ?

    Prawdopodobnie to ostatni wpis w tym miejscu,bo chyba??? przeniosę się na blogspot. Nie piszę na pewno, bo jakoś nie lubię pożegnań i rozwiązań ostatecznych. Na

Komentarze
2013/05/18 22:48:17
Oooo, a Ty to zawsze jakies fajne wzory wyciagniesz! Wloczke do struktury wzoru dobralas idealnie. Za frywolitki sie nie biore, nie ma mowy :-) Pozdrawiam, B
-
2013/05/19 07:44:17
kite.designer - bardzo dziękuję ! To tylko jeden z dłuuugiej kolejki wzorów, żeby tak mieć jeszcze jedną parę rąk.... . Pozdrawiam serdecznie :)
-
2013/05/21 20:14:19
Gosiu- a mnie się wydaje, że Ty masz dwie pary rąk. Tempo w jakim powstają te dzieła jest dla mnie powalające !!! Tunika jest super nie mówiąc już o fry.
-
2013/05/23 09:28:23
Basiu - mnie to tempo wydaje się za wolne, zważywszy na zalegające włóczki. Kupuję je zazwyczaj z konkretnym pomysłem, a z realizacją gorzej, nie nadążam. Już odmawiam sobie kolejnych zakupów, a tu znowu kuszą promocje, a jeszcze pocięte szmatki "wołają".
Bardzo dziękuję i pozdrawiam :)