Blog > Komentarze do wpisu
poczytajki czytadełka

Najpierw na czytadełku:

17.Tomasz Cichocki - "Zew oceanu"-  autor opłynął Ziemię bez zawijania do portu, a w zasadzie z jednym zawinięciem z powodu awarii, ale sądząc po ilości perypetii dokonał tego siłą woli.

t

i papierowo:

18.Majgull Axelsson - "Kwietniowa czarownica"- zastępcza matka wychowuje trzy przybrane córki, a własna córka z porażeniem mózgowym przebywa w szpitalu. Książka trochę dołująca, bo losy wszystkich postaci nie są bajkowe i nic z tego specjalnie nie wynika.

Majgull Axelsson

I dalej na jednym zdjęciu stosik:

ostatnio przeczytane

19. Michał Gutowski - "Trójka do potęgi"- lektura dla "trójkowych fanów". Książkę dostałam w prezencie, jako że nie ukrywam radiowych sympatii. Trochę historii tej stacji w łatwostrawnym anegdotycznym wydaniu.

20. i 21.Bert Hellinger -"Porządki miłości" i "Sumienie miał czyste"- nie są to książki w tradycyjnym pojęciu, ale wydane książkowo zapisy sesji terapeutycznych. Psychologiczne terapie autora ocierają się prawie o szamaństwo, ale podobno działają. Ciekawe teorie dotyczące m.in. chorób czy tzw. niepowodzeń życiowych. 

22. Melanie Gideon - "Żona 22"- generalnie strata czasu. Znudzona małżeństwem żona odpowiada na internetową ankietę dotyczącą związku i nawiązuje "więź" z ankieterem, którym jest ... (nietrudno zgadnąć)

23.Norman Lebrecht - "Pieśń imion"- w tym zestawie jedna z ciekawszych książek. Losy utalentowanego  żydowskiego skrzypka, który przed samym wybuchem wojny przypadkiem trafia do londyńskiej rodziny, a która to przejmuje opiekę nad jego talentem, bo jego własna  ginie  w nazistowskich obozach. Muzyk ma później jeszcze dwa "życia", ale nie zdradzam szczegółów, bo ... warto przeczytać. Nie zdołałam się dowiedzieć, czy jest już sfilmowana, czy jest w trakcie, w każdym razie całkiem niezła obsada.

24.Karin Fossum - "Czarne sekundy"- jak chyba wszystkie kryminały tej autorki bardzo po "ludzku"napisany. Świetnie oddane emocje matki po zaginięciu na rowerowej przejażdżce  córki i precyzja inspektora Sejera.

25. Arno Geiger - "Stary król na wygnaniu"- nr 1 w tym zestawie. Bardzo ciepła opowieść syna o chorym na Alzheimera ojcu.  

26. Mitchell David-"Atlas chmur"-najpierw przeczytałam książkę, potem obejrzałam film. Dobra kolejność. Książka bez fotki, bo dopiero po oddaniu książki uświadomiłam sobie, że nie jej nie zrobiłam. Jedyna przewaga filmu, to wyraźniej zaznaczone odradzanie się postaci - ci sami inaczej ucharakteryzowani aktorzy i częściej  niż w książce przeplątujące się wątki, poza tym książka bije film na głowę - bo jak w filmie pokazać coś takiego:"zimno zatopiło mi zębiska w gołej szyi i obmacało całego w poszukiwaniu niezabezpieczonych miejsc", "nie odróżniał c-dur od bz-dur", "kolacja wygrała ze mną w starciu o to, kto pierwszy nie wytrzyma i spuści wzrok". Nie czyta się łatwo, bo przebrnięcie przez XIX- wieczny pamiętnik, czy cały futurystyczny wątek wymaga skupienia, ale warto.

27.Eben Alexander-  "Dowód"- neurochirurg opisuje własne doświadczenia z wizyty po "tamtej stronie"

Eben Alexander

 

sobota, 22 czerwca 2013, cicha1

Polecane wpisy

  • poczytajki czytadełka

    Uzupełniając czytelniczy miniony rok: 12.Nassim Nicholas Taleb - "Antykruchość. O rzeczach, którym służą wstrząsy"- tytuł w zasadzie mówi wszystko, ale warto pr

  • poczytajki czytadełka (hurtowo)

    56.Daniel Pennac - "Mała handlarka prozą" . Całkiem przyjemne czytadełko, piękny język, tylko fabuła trochę za bardzo w stylu "zabili go i uciekł". I jeden bard

  • poczytajki czytadełka

    51.Ann Cleeves- "Stłumione głosy"- świetny kryminał, do końca nie wiadomo "kto zabił" i dlatego czytałam jednym tchem- całą drogę do W-wy. 52.Doris Lessing -"Dw

Komentarze
2013/06/22 21:03:21
Małgosiu czy mogłabym pożyczyć tą ostatnią książkę "Dowód" jestem jej bardzo ciekawa :)
-
2013/06/22 22:32:59
Madziu - oczywiście, w każdej chwili :)
-
2013/06/23 09:30:33
Na "Kwietniową czarownice" i inne książki tej autorki jestem zapisana w bibliotece. Książki Fossum mnie przerażają, szczególnie po "Nie oglądaj się" przestałam ją czytać, dla mnie zbyt realistyczna za to mojemu mężowi podoba się bardzo:-))) Geigera dopisuję sobie do listy. Ja założyłam sobie konto na lubimyczytać.pl. Dobry pomysł ale już mam prawie 200 zaznaczonych jako do przeczytania. Uściski serdeczne
-
2013/06/23 12:36:14
To ja poproszę na spotkanie :)
-
2013/06/24 09:28:49
Edi-bk - bardzo dziękuję.Tę książkę Fossum możesz śmiało przeczytać, bo nie chodzi tu o morderstwo, a wypadek komunikacyjny, a to automatycznie zmniejsza ilość strachu, ale to fakt, jest bardzo realistyczna.Też mam konto na "lubimy czytać", funkcjonuję tam jako "cichydom", bo próbowałam zamieścić tam domową biblioteczkę, tylko zabrakło mi cierpliwości, a w tym roku chyba tam jeszcze nie zaglądałam, fajna zabawa, tylko jeszcze kiedyś żyć trzeba... Pozdrawiam serdecznie:)

Madziu - oczywiście przyniosę :)