Blog > Komentarze do wpisu
poczytajki czytadełka

Zaczynamy nowy czytelniczy rok

1. Anna Nasiłowska -"Konik, szabelka"- początek bardzo infantylny, autorka rozczula się nad swoimi wspomnieniami z dzieciństwa, ale potem robi się całkiem niezła. Ciekawe wspomnienia dziadka autorki z bitwy warszawskiej z 1920r. Dziadek brał w niej udział i nie mieściło mu się w głowie, że dopatrzono się tam boskiej interwencji . Im więcej czasu upływa od jakichś wydarzeń, tym więcej pojawia teorii, w jakie mamy wierzyć, bo to nieważne jak było, tylko jak się to przedstawia.

Anna nasiłowska

2.Erich Segal - "Akty wiary" - autor bardzo znany już od "Love story".Książka też o miłości i różnych aspektach wiary. Lubię takie tematy, więc i przeczytałam z przyjemnością. Dużo trafnych spostrzeżeń np. takie:"Co za radość słyszeć, że katolik cytuje Pismo Święte- ... Zwykle szukają wsparcia w poglądach innych katolików".

Erich Segal

3.Olga Tokarczuk -"Dom dzienny, dom nocny"-książka dość mroczna, ale sięgnęłam po nią, bo swego czasu byłam na przedstawieniu teatru Wierszalin, opartym na fragmentach tej książki. Wykorzystano legendę o Wilgefortis.

Olga Tokarczuk

4.Kathy Reichs - "Starożytne kości"- początek bardzo niezły, ale potem się posypało.  Starożytne kości  to rzekome szczątki Jezusa i jego rodziny, ale naciągane to bardziej niż rewelacje Dana Browna, niemniej autorka pisze dość błyskotliwie, zwłaszcza jak zaznaczyłam na początku.

Kathy Reichs

5. Charlotte Link - "Wielbiciel"- kolejny kryminał i może by się spodobał, gdybym wcześniej nie przeczytała Simona Becketta, a tak tylko "byle do końca".

Charlotte Link

6.Simon Beckett - "Rany kamieni"- w tym kryminalnym zestawie zdecydowanie najlepsza książka, nie pierwszy raz chwalę tego autora. Po prostu umie pisać.

Simon Beckett

7. Wojciech Mann Krzysztof Materna - "Podróże duże i małe". Tę książkę musiałam sobie dozować. Czytałam kilka dni do poduszki i było to prawdziwe lekarstwo na fatalną zimową aurę. Wielkie dzięki "Mikołajowi" za prezent.

Wojciech Mann Krzysztof Materna

8. Marylin Brant - "Wakacje w Europie"-porażka.

Marylin Brant

9.Carlos Ruiz Zafon - "Więzień nieba". Raczej daleko tej książce do pierwszej części, ale przeczytałam, by mieć zaliczoną trylogię.

Carlos Ruiz Zafon

I jeszcze "książki" przeczytane z czytadełka:

10.Edward Stachura - "Dzienniki" t.1 i 2. jeden z ważniejszych autorów w moim życiu, ale od liceum upłynęło trochę czasu,  więc i moje postrzeganie się zmieniło, może nie diametralnie, ale przynajmniej na tyle, że taka szczerość już nie zachwyca.

11.Janusz Głowacki - "Przyszłem"- to taki śmietniczek, na fali popularności filmu można odciąć jeszcze jakiś kuponik. W radio czytane po kawałku robiło lepsze wrażenie.

12. Walerij Paniuszkin - "Rublowka" - całkiem niezły opis "rezerwatu milionerów", ale żeby mieć jeszcze lepsze wyobrażenie  o tym miejscu, polecam film dokumentalny pod tym samym tytułem.

czwartek, 06 lutego 2014, cicha1

Polecane wpisy

  • poczytajki czytadełka

    Uzupełniając czytelniczy miniony rok: 12.Nassim Nicholas Taleb - "Antykruchość. O rzeczach, którym służą wstrząsy"- tytuł w zasadzie mówi wszystko, ale warto pr

  • poczytajki czytadełka (hurtowo)

    56.Daniel Pennac - "Mała handlarka prozą" . Całkiem przyjemne czytadełko, piękny język, tylko fabuła trochę za bardzo w stylu "zabili go i uciekł". I jeden bard

  • poczytajki czytadełka

    51.Ann Cleeves- "Stłumione głosy"- świetny kryminał, do końca nie wiadomo "kto zabił" i dlatego czytałam jednym tchem- całą drogę do W-wy. 52.Doris Lessing -"Dw

Komentarze
2014/02/06 22:20:34
Dałaś czadu z czytaniem :) mi zapalenie płuc też pomaga w połykaniu książek :)
-
2014/02/06 22:29:49
Madziu! - Też tak myślę, ale to chyba jedyny mój nałóg:) Muszę Ci chyba zaordynować swoje leczenie, bo to tak nie może być, żeby zapalenie płuc tak często się przyplątywało. Mam nadzieję, że do soboty wydobrzejesz, wysyłam same dobre myśli :)
-
2014/02/07 14:43:22
będę bo już świruję w domu :) a na leczenie piszę się chętnie!!
-
2014/02/07 21:15:04
Madziu - bardzo się cieszę, że będziesz, do zobaczenia :)