Blog > Komentarze do wpisu
niebiesko i granitowo

najpierw na niebiesko:

skończona narzutka typu paris, brakowało czegoś takiego w mojej garderobie:

włóczka Diva Alize mikrofibra, druty 3mm

Włóczka Diva Alize- mikrofibra, druty 3mm. Wyszło 3 moteczki po 10dag. Zarzekałam się, że będą robić tylko ze szlachetniejszych włóczek, ale ta  mikrofibra na ten projekt - idealna

Następne rzeczy pokaże w trakcie robienia  - próbuję się w ten sposób zmobilizować do skończenia. Czy się uda? Mam nadzieję... Dotychczas pokazywanie niedokończonych rzeczy piętrzyło trudności, może się teraz przełamie to fatum?

Dzianinowa tunika:

wełna z odzysku(allegro) druty 4mm

Najbardziej podobają mi się najprostsze rzeczy tzn. robione najprostszymi wzorami, ale nudno się je robi, więc wydziwiam, chociaż chyba niepotrzebnie.

Druga przeróbka : ulubiony, znoszony domowy sweterek dostał dodatek nowych kolorów, tylko takie miałam, ale po co je kupiłam dawno temu, nie wiem takie jakieś syntetyczne:

włóczka Silke tweed Drops druty 2,25mm

Fotka na  kuchennym granitowym blacie, w prawie identycznym kolorze.

czwartek, 10 kwietnia 2014, cicha1

Polecane wpisy

  • jedwabny sweterek

    Jeden z nielicznych wykończonych tego lata i noszonych!!! projektów: Powstawał w bólach, bo "z głowy", ale jestem nawet zadowolona. Tył dłuższy: po bokach po d

  • sweterek od przyjaciela

    Może prawdziwiej byłoby z przyjaciela, ale to jakoś głupio brzmi. Oczywiście dotyczy sweterka z psiej sierści, o której było w poprzednich wpisach. Długo szukał

  • na drutach

    Już dawno zrobiony, ale jeszcze nie pokazywany: Na ludziu: Dawno to było, bo zielono w ogródku. Sweter wzorowany na Stowe Michele Wang, ale lepiej niż oryginał

Komentarze
2014/04/24 18:30:48
Przejrzałam bloga kilka razy. Gdyby przyszło mi wybrać miałabym kłopot, bo wszystkie Twoje prace bardzo mi sie podobają.
Robię sporo różnych rzeczy najczęściej na szydełku. Trochę tych najprostszych z możliwych na drutach. Dlatego od razu wpadła mi w oko tunika z włóczki cieniowanej robionej wg mnie z samych oczek prawych i chyba ścieg angielski na drutach. I tu mam prośbę, jeżeli można oczywiście. Jak to sie dzieje??? Czy jest do tego jakiś schemat? czy może opis???
Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź. Tak czy siak będę zaglądała i podczytywała bloga, bo jest co podziwiać i poczytać.
Z serdecznymi życzeniami wszystkiego co najlepsze - Izabela
-
2014/04/27 21:07:14
hejo-ka - bardzo dziękuję za miłe słowa:) Wzorek ten widziałam na zdjęciu swetra, spodobał mi się, to spróbowałam go zrobić bez żadnych opisów i nawet wyszło. Rzeczywiście tak się robi, środek rombów to wzór angielski, a na zewnątrz po prawej stronie - prawe, po lewej lewe, przy kształtowaniu rombów - kombinacja narzutów i oczek przerabianych razem. Może warto byłoby gdzieś to zapisać, spróbuję, ale w całości mi się nie spodobało i sprułam. Robię już inaczej. Pozdrawiam i zapraszam :)