Blog > Komentarze do wpisu
poczytajki czytadełka (hurtowo)

56.Daniel Pennac - "Mała handlarka prozą" . Całkiem przyjemne czytadełko, piękny język, tylko fabuła trochę za bardzo w stylu "zabili go i uciekł". I jeden bardzo prawdziwy cytat:"Będzie się dawało rady własnym dzieciom. I zamiast nich będzie się mimo wszystko , w te rady wierzyło".

Daniel Pennac

57.Zadie Smith - "Londyn NW"- po tej książce można mieć prawdziwego doła.

Zadie Smith

57. Stephen Clarke - "Merde faktor"- konieczne antidotum po lekturze poz.56., na poprawę humoru.

Stephen Clarke

58. Anne Bronte -"Agnes Grey"- pierwsze polskie wydanie. Dla wychowawców i nauczycieli obowiązkowa pozycja.

Anne Bronte

59.Michelle Cohen Corasanti - "Drzewo migdałowe" - Konflikt arabsko-żydowski w Izraelu- trochę idealistyczna, ale od czegoś trzeba zacząć. Najpierw w literaturze, a potem może coś się "przeniesie"  w rzeczywistość.

Michelle Cohen Corasanti

60.Camila Lackberg - "Fabrykantka aniołków"-kolejny tytuł z kryminalnej serii,  rozwikłane tajemnicze zaginiecie całej rodziny.

Camila Lackberg

61.Leonie Swann - "Triumf owiec"- niby kontynuacja "Sprawiedliwości owiec", ale o niebo nudniejsza.

Leonie Swann

I na czytadełko:

62.Eleanor Catton-"Wszystko co lśni"- chyba jednak trochę przereklamowana. Początek rzeczywiście rewelacyjny, trudno się oderwać, ale im bliżej końca, tym coraz bardziej nużąca.I efekt taki, że po miesiącu od przeczytania niewiele zostało w pamięci, poza tym, że dobrze się czytało.

63.Axel Munthe - "Księga z San Michele". Tę książkę znałam tylko z cytatów. Gdybym mogła, czytałabym tylko takie książki. Może ktoś mógłby mi coś podobnego polecić?

64.Andrzej Stasiuk - "Wschód" - 3/4książki świetne, robiłam sobie notatki, wypisywałam co ciekawsze zdania, ale koniec z litanią chybiony. Chyba każda litania potrafi nieźle zanudzić.

65.Klementowska Iza - "Samotność Portugalczyka". Świetna, ale za mało tych opowiadań. Po wstępie obiecywałam sobie więcej. Został niedosyt.

66.Artur Orzech - "Wiza do Iranu". Znając zainteresowania i wykształcenie autora myślałam, że stać go na więcej. Na książkę to za mało, na jakiś reportaż wystarczyłoby, ale widocznie ambicja była "na książkę".

I zaczynamy nowy rok:

2015

1.Oriana Fallaci - "Kapelusz cały w czereśniach"- niesamowita!!! Dobrze, że trafiłam  z czytaniem na  okołoświąteczny okres, bo mogłam duuużo czasu poświęcić na czytanie. To ponad 800 stron rodzinnej sagi i to prześwietnie napisanej. Dzieło życia. Mnóstwo historycznych detali - prawdziwie benedyktyńska praca. Szkoda, że autorka nie doczekała publikacji. Jest nawet polski ślad.

Oriana Fallaci

2.Małgorzata Musierowicz - "Wnuczka do orzechów"- kolejna część Jeżycjady i bardzo "w stylu". Nie mogłam jej nie kupić, bo mamy wszystkie części i wszystkie! przeczytane przez wszystkich! domowników. Dla mnie te książki mają prawie kronikarskie zalety - bardzo dokładnie opisują codzienność np. zaopatrzenie w sklepach, występujące mody, o które nie sposób się nie otrzeć - na zapachy, ubrania, jedzenie czy książki.

Małgorzata Musierowicz

 

czwartek, 08 stycznia 2015, cicha1

Polecane wpisy

  • poczytajki czytadełka

    Uzupełniając czytelniczy miniony rok: 12.Nassim Nicholas Taleb - "Antykruchość. O rzeczach, którym służą wstrząsy"- tytuł w zasadzie mówi wszystko, ale warto pr

  • poczytajki czytadełka

    51.Ann Cleeves- "Stłumione głosy"- świetny kryminał, do końca nie wiadomo "kto zabił" i dlatego czytałam jednym tchem- całą drogę do W-wy. 52.Doris Lessing -"Dw

  • poczytajki czytadełka (hurtowo)

    31.Javier Marias - "Zakochania"- mocna rzecz. Przypadkowa, wydawołoby się, śmierć biznesmena okazuje się być misternie zaplanowaną intrygą. 32.Henning Mankell -